„Mark Zuckerberg. Geniusz czy oszust? Jak Facebook zmienia Twój świat?”

Internetowe portale społecznościowe to unikalne sieci, a jednocześnie socjologiczny fenomen naszych czasów. Mają wpływ na upodobania i zachowania ich użytkowników, pomagają budować i utrzymywać związki koleżeńskie, przyjacielskie oraz miłosne. Większość takich serwisów jest darmowa i ma zasięg międzynarodowy, nic dziwnego zatem, że każdego dnia korzystają z nich miliony użytkowników na całym świecie.

Pierwotnie przeznaczony dla studentów, Facebook – który wziął swoją nazwę od małych albumów fotograficznych, które uczelnie rozdawały rozpoczynającym naukę studentom pierwszego roku oraz nowym wykładowcom, aby pomóc im poradzić sobie z poznawaniem tak dużej ilości nieznanych im osób – szybko rozszerzył możliwość członkostwa dla uczniów innych szkół, a obecnie jest otwarty dla każdego. Wielu korzystających z tej witryny używa jej jako podstawowej metody komunikacji z innymi ludźmi. Liczba użytkowników Facebook’a rośnie w ogromnym tempie. Jak podaje Wikipedia, w połowie 2017 roku liczbę jego użytkowników szacowano na 1,3 mld osób na całym świecie.

Kim jest twórca Facebook’a, najpopularniejszego medium społecznościowego na świecie? Dlaczego to właśnie on odniósł tak spektakularny sukces?

„Mark Zuckenberg. Geniusz czy oszust? Jak Facebook zmienia Twój świat?”

Książka jest dostępna w formie audiobook’a. Może warto przeczytać?

Zapraszam na mój profil w serwisie avigon.pl Justyna Ryczko
Psycholog biznesu, Doradca zawodowy